top of page
palet-stretch-film-in-Turkey.jpg

BÜYÜK BOY STREÇ FİLM

Büyük Boy Streç Film

Büyük boy streç film veya ambalaj streç filmi olarak da bilinen Türkiye'de ürettiğimiz streç film, çeşitli türdeki ürünlerin paketlenmesi ve paletlere güvenli ve sağlam bir şekilde sabitlenmesi için vazgeçilmez bir malzemedir. Ayrıca, nakliye esnasında eşya yüzeylerinin korunmasını sağlar ve eşyanın depolarda depolanmasını optimize eder.

İki tür streç film mevcuttur - biri malların otomatik olarak paketlenmesi için, diğeri ise malların paletler üzerinde manuel olarak sarılması için.

Malların film ile elle sarılması, yük sabitleme için en popüler yöntemdir, büyük boy streç film ile elle yapılır ve elle paketleme filmi olarak bilinir. Bu yöntem, az miktarda mal ve çeşitli boyutlardaki paketlerle çalışırken etkilidir. Film evlerde, küçük dükkanlarda, üretim birimlerinde, büyük fabrikalarda ve distribütör depolarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Büyük boy streç film, büyük miktarlarda mal veya tek tip paketlerle uğraşırken, otomasyon gerekli hale gelir ve mallar, palet sarıcı olarak bilinen özel ekipman kullanılarak paketlenir.

Paletlerin otomatik olarak sarılması için streç film, makine streç filmi olarak adlandırılır. Bu paketleme yöntemi, işlem süresini, film tüketimini ve işçilik maliyetlerini azalttığı için oldukça verimlidir. Ek olarak, yükü sarmak için kullanılan ekipman, yani palet sarıcı, filmin esnemesini, sarma yüksekliğini ve diğer birçok seçeneği kontrol edecek şekilde ayarlanabilir.

El streç film ve makine streç film (büyük boy streç film) önceden gerdirilebilir ki bu Pre-Stretch film olarak bilinir. Streç filmin belirli bir kalınlığa kadar gerilmesi ile oluşturulur. Pre-Stretch film Avrupa'da popülerdir.

Bu tür bir filmin kullanılması, geleneksel ambalaj filmine göre birçok avantaja sahiptir:

  • Filmin esnemesi, paketleme işlemi sırasında tüketimi azaltır, böylece birim başına maliyeti düşürür;

  • Ön Streç filmin hafifçe esnemesi nakliye sırasında yük stabilitesini artırır;

  • Streç filmin elle gerdirilmesi daha az efor gerektirir;

  • Pre-Stretch filmi esnetmek, dayanıklılığını ve yük sabitlemesini korurken kalınlığını azaltır.

Şeffaf, siyah, mavi, beyaz ve diğer renkler gibi çeşitli tip ve renklerde palet filmleri sunuyoruz.

Ayrıca, kalınlık, genişlik, uzunluk ve ağırlık gibi müşteri özelliklerine göre malların elle sarılması için büyük boy streç filmler üretiyoruz.

Oluklu mukavva kutu, karton kenar koruyucu ve karton petek panel gibi firmamızın diğer ürünleri hakkında bilgi almak için MarmaraKoli.com'u tıklayınız.

bottom of page